Double Fish VOLANT-Phoenix 2 ... úplne nový poťah

Double Fish VOLANT-Phoenix 2 ... úplne nový poťah

 

Po obrovskom úspechu poťahu VOLANT-Phoenix nás nečakane prekvapil výrobca, bez akéhokoľvek upozornenia novým poťahom VOLANT-Phoenix 2
Podľa ich slov by sa malo jednať o poťah určený hlavne pre Európsky trh. 

Tým, že sa nám práve pripravoval tovar, tak sme hneď na skúšku zobrali aj 40 párov týchto poťahov na vyskúšanie. Za necelý týždeň po uvedení na trh boli poťahy u nás, a zas sme neboli sklamaní. 

Note 10 Volant Phoenix 2

 

Obal naozaj veľmi kvalitný, luxusne spracovaný s kvalitným materiálom a 3D tlačou ... u nás iba tento obal bol v cene celého poťahu. 

Objednali sme poťah s 35° špongiou. Určenie tvrdosti podľa našej európskej stupnice je trochu ťažšie. Podľa niektorých tabuliek by to malo byť 42° až 45°, ale našiel som aj tabuľku, podľa ktorej by to mohlo byť až 48°! 
Vychádzal som z predpokladu, že výrobca používa stupnicu "Shore A", u nás v Európe sa používa stupnica "Shore O"

sponge hardness

 


Nedočkavo som poťah rozbalil a nalepil na drevo s ktorým aj bežne hrám, OSP Vario AC+

Note 10 Volant Phoenix 2 3

Po rozbalení som si všimol, že aj keď na poťahu bola ochranná fólia, poťah je menej lepivý ako poťah VOLAN-Phoenix.
Je to bližšie k moderným poťahom Tibhar Hybrid K3, ale ešte bližšie kvôli tvrdosti špongie poťahu Tibhar Hybrid MK, Donic BlueGrip S1, S2, BlueStar A2  a podobným novým podobným poťahom. 
VF2_4

 Už pri prvom údere som cítil, že to nebude špongia 42-45° ale skôr 47,5-48° . Ako na červenom tak aj čiernom poťahu je špongia rovnaká, pórovitá, jasne oranžová, veľmi kvalitná.

Note 10 Volant Phoenix 2

Ešte ten večer som išiel na tréning aby som to mohol vyskúšať. Poťah bol nalepený iba pár hodin, do tréningu sa lisoval. Lepený bol vodovým lepidlom Lat-X,  s použitím 2 vrstiev na drevo a 2 vrstiev na poťah. 
Celý prvý kratší tréning som odohral s týmto poťahom

PRVÉ POSTREHY:

Poťah nie je mäkký ako uvádza výrobca. Síce som zvyknutý na poťahy 52-55°, ale aj s týmto poťahom sa mi hralo dobre. 
Poťah je viditeľne ale aj citeľne menej lepivý ako jeho prvá verzia Volant-Phoenix.  

Pri stole zas prekvapenie. Poťah hrá veľmi dobre. Ale naozaj je bližšie EU - ESN poťahom, ma väčší katapult ako čínske poťahy, je dosť rýchly (ale nie až tak ako VOLANT-Phoenix 40°), oproti klasickému VF je výbušnejší s nižším oblúkom.
Poťahu dominuje rýchlosť a hlavne kontrola. Pri hre s ním prakticky nie je pokaziť úder. 

 

Topspin - ľahko hrateľný s veľkou rotáciou. Jednoducho hrateľný topspin aj nad stolom. Menšia lepivosť ale vyšší katapult

Príjem podania - tým, že som už bol zvyknutý na poťah Volant-PHOENIX, prakticky príjem je totožne veľmi dobrý a jednoduchý. 

Podanie - veľká spodná rotácia, ľahko je rozohrať aj krátke podanie hneď za sieťku

Čop - rovnako ako Volant-PHOENIX aj tento poťah generuje veľkú spodnú rotáciu. Čopovaná loptička dopadá na stôl s nízkým plochým odskokom.

Blok - veľmi presný jednoducho hrateľný. Oproti poťahu VOLANT-Phoenix jeho katapult vytvára na súpera tlak a loptičky sa vracajú rýchlejšie Záver

Ešte je to strašne málo času, hral som s nim iba jeden tréning, ale podľa mňa toto nie je typický Čínsky poťah. Jednoznačne je to bližšie k poťahom európskym. Aj preto si myslím, že pre špičkových čínskych hráčov je tento poťah určený hlavne na Bh, keďže na Fh používajú silnejšie lepivé poťahy.

Poťah je veľmi dynamický, má stredne vysoký oblúk, ale dominuje mu ešte vyššia kontrola a ovládateľnosť. Hrá sa s nim inak ako s pôvodným Volant-Phoenix. Poťah má väčší katapult ako Volant-Phoenix. 
Keď zoberiem pomer cena a výkon, tak v tejto cenovej kategórií tak kvalitný poťah nezoženiete. VOLANT-Phoenix 2 bude vysoko dominovať a nájde si naozaj veľmi veľa priaznivcov. 

Odporúčam tento poťah pre tých, ktorí premýšľajú nad hybridným poťahom ale nemajú radi až tak tvrdé poťahy ako je väčšina najpredávanejších hybridných poťahov, chcú veľa dynamiky a naozaj vysokú kontrolu a popritom aj rozumnú cenu. 

 

 Tu si môžete vybrať a objednať poťah VOLANT-Phoenix