Nový DNA Hybrid ... naše prvé dojmy !

V pondelok sme dostali nové poťahy, ktoré prišli na trh v polovici minulého týždňa.
Z každého poťahu som si zobral jeden na otestovanie, aby sme vám mohli priniesť naše prvé dojmy a postrehy.  Zobral som si poťah DNA Hybrid M, Hybrid H a Hybrid XH

Už keď som asi pred pol rokom videl,  že bude nová rada poťahov Hybrid M, H, XH ... tak som bol nadšený. Musím povedať, že som veľký fanúšik poťahov Platinum, tak som predpokladal, že to bude kombinácia lepivého vrchu ( z Dragon Grip) a rýchlej špongie Platinum  ... a mal som pravdu.
A musím povedať, že podľa mňa Platinum sa vyrovná najvyššej rade poťahov s motýľom a dokonca si myslím, že XH nemá konkurenciu ani medzi nimi. Samozrejme, ich kvalitu a potenciál využije iba hráč, ktorý "vie hrať" stolný tenis už na vyššej úrovni.  Podľa mňa je Platinum XH maximálna topka medzi poťahmi. 


Síce osobne nehrám s poťahom Platinum XH od doby, keď som dostal poťah DNA Dragon Grip na test  ... a vtedy som si priznal, že Platinum XH je nad moje schopnosti , a DNA Dragon, je stále dostatočne dynamický a je na môj herný štýl ideálny.  Lepkavý vrch,  trochu pomalší, viac odpustí, menšia rýchlosť ale veľa rotácie. A preto som sa tešil na radu Hybrid lebo som vedel, že to bude kombinácie vrchu z poťahu Dragon Grip  ... čo je momentálne pre moderný stolný tenis s ABS loptičkami prakticky nevyhnutný ... Číňania na toto prišli už podstatne skôr... a rýchlou špongiou Platinum  ... a niečo také a tak dokonalé, nemá ani jeden výrobca. 

Dnes som skúsil dva poťahy z rady Hybrid 
Na drevo Stiga Cybershape ( s ktorým hrám ) som nalepil poťah DNA Hybrid H, na drevo Inspira CCF, s ktorým som hral pred Cybershapom ( a myslím doteraz, že je to bezkonkurenčne jedno z najlepších sériovo vyrábaných driev  - brutálna kontrola ale vysoká rýchlosť)  som nalepil poťah XH.


STIGA DNA Hybrid H

no od prvého úderu nadšenie. Nie je taký skok medzi hernými vlastnosťami medzi Dragon Grip ( ďalej iba DG ) a Hybrid H ( ďalej iba HH). Prechod mi nerobil problém. DG má tvrdosť špongie 55° , a HH má zas 50° ... ale pri hre to nie je až tak cítiť ( aj keď napríklad som veľmi cítil rozdiel medzi Volant-Phoenix 39° ( čo je práve okolo 50°) a 40° ( čo je ako 52-53°)  ... ale tu mi nerobil až tak problém prechod. 

Po prvom tréningu by som zhrnul hlavné rozdiely :


 • Vyššia rýchlosť poťahu HH oproti DG ( a iba o málo pomalší ako Platinum H)
 • Vyšší oblúk HH oproti DG
 • Stále veľmi vysoká kontrola 
 • Výborne chovanie pri blokoch, to je silná stránka. 
  Jednoducho je možné pritlačiť blok, tým pádom príde súperovi nepríjemná rýchla loptička
 • Topspin - veľmi silný spin, obrovská rotácia ktorá pri dopade na stôl ešte nepríjemne zrýchli a odskočí na súperovej strane
 • Čop - podobný poťahu DG, iba taký jemnejší "mäkší pocit", takže kto nechce alebo nemá rád tvrdý poťah ... pre toho toto je ideálna voľba
 • Podanie - jednoducho hrateľne, s veľkou rotáciou a presne umiestnenie. 

 Dnes som s týmto poťahom odohral asi 2,5 hodiny a od prvej chvíle som nemal chuť ho odložiť. Naozaj sa mi vrátil ten pocit z rýchlych ESN  poťahov. A vôbec mi to nevadilo. Normálne som si tréning užíval 

 


STIGA DNA Hybrid XH

Dnes som tento poťah testoval na dreve Inspira CCF. Tým, že som sa sústredil hlavne na poťah Hybrid H ( HH ) poťahu Hybrid XH ( HXH) som už nemal dosť času testovať tento poťah. Hral som s ním asi 20 minút ale potom si ho zobral môj sparing, ktorý normálne hrá s drevom Inspira a má na ňom poťahy DNA Platinum H ( ďalej PH ) a na druhej strane Platinum XH ( ďalej PXH ) a už mi to drevo nechcel vrátiť . Jediné čo mu robilo "dosť veľké" problémy je vyšší oblúk poťahu HXH oproti poťahu PXH

Po prvom tréningu by to zhrnul takto ( v porovnaní s poťahom PXH ):

 • necítil úbytok rýchlosti
 • vyšší oblúk mu zo začiatku vadil 
 • vyššia kontrola oproti PXH
 • citeľne vyššia rotácia oproti PXH
 • veľký čop 
 • neuveriteľne istý blok 

 

Tento poťah budem testovať v piatok, takže budem doplňovať aj ďalšie postrehy a aj moje dojmy.


Myslím, že rada DNA Hybrid je trefa do čierneho !!!

Súčasný moderný stolný tenis s už ťažšími modernými ABS loptičkami prakticky už priahne po hybridných poťahoch ... veď aj väčšina európskej špičky prešla na také poťahy a Čína už pred rokmi !
Ale ani jeden výrobca nemá až tak dobré urobenú sériu Hybridných poťahov. Dynamický ale relatívne mäkký Hybrid M so špongiou 47,5°, s touto tvrdosťou špongie hrá v Európe najväčší počet (poloprofesionálnych) hráčov, hráčov z nižších súťaží. Pre náročnejších Hybrid H so špongiou tvrdosti 50° ... tvrdší pocit ale vysoká kontrola s vysokou rýchlosťou, alebo poťah Hybrid XH s tvrdosťou špongie 52,5° - super rýchle, ale naozaj neuveriteľné ovládateľné a neskutočným množstvom rotácie. 

 


... na môj banner som hneď dal " SKÚSIŠ - neoľutuješ "  ... a tu som sa naozaj trafil ... lebo keď reálne skúsiš, naozaj neoľutuješ !!!!!!!!!!!