Péter Ingemar recenzia - STIGA DYNASTY XU XIN - DNA PRO M / DNA PRO S

STIGA DYNASTY CARBON XU XIN

Ingemar6

7 vrstvové karbonové drevo, ktoré sa vyznačuje dokonalým citom. Toto drevo sa správa veľmi stabilne pri ofenzívnej topspinovej hre ale aj pri blokovaní. Dodáva lopte veľkú rotáciu a oblúk, ktorý doslova skáče do súpera a núti ho hrať údery ďalej od stola, čo vám dodá viac tlaku a času. So správnou kombináciou poťahov si tvrdosť dreva môžte prispôsobiť. Pri tvrdších poťahoch na oboch stranách STIGA DNA PRO M alebo H, dosiahnete väčšiu istotu pri bloku ale drevo sa správa tvrdšie a trošku stratí svoju pružnosť. Ja som zvolil kombináciu poťahov STIGA DNA PRO M na FH a S na BH. Mäkší poťah dodal drevu väčšiu pružnosť a aj rýchlosť. Pri bloku však lopta letí ďalej, niekde k zadnej čiare, ale to opäť dodáva, že súpera dokážete viac zatlačiť vďaka katapult efektu (je to ale náročnejšie na kontrolu úderu). Ale samozrejme každému vyhovuje niečo iné.

ZÁVER:
Toto drevo je síce drahšie, ale je výborné a cena tomu zodpovedá. Vrelo odporúčam pre hráčov, ktorí preferujú útočnú hru zo strednej vzdialenosti.POŤAH STIGA DNA PRO M
Firma STIGA prišla na trh s poťahmi GENESIS, ktoré boli predzvesťou, že STIGA sa posunula vo vývoji poťahov na vyšší level. Prišli s radou DNA. Táto rada poťahov má výrazne vyššiu životnosť ako predošlé rady.
STIGA DNA PRO M sa vyžnačuje tým, že je to zlatá stredná cesta pre väčšinu hráčov. Pre hráčov poskytuje perfektnú kontrolu, rotáciu a rýchlosť. Predĺžila sa aj trajektória letu lopty, čo umožňuje vytvoriť väčší tlak na súpera.

 


POŤAH STIGA DNA PRO S
Je to najmäkší poťah z radu DNA. Tento poťah má takzvaný katapult efekt, keďže svojou pružnosťou dopomáha, aby sa lopta dostala do väčšieho kontaktu s drevom a vystrelí ju vyššou rýchlosťou (katapult efekt). Vyznačuje sa aj výbornou rotáciou, hlavne v prvom údere.

ZÁVER:

Táto nová rada DNA, je to najlepšie z poťahov, čo STIGA kedy vyrobila.
Osobne sa mi veľmi páčia a odporúčam ich aj ostatným hráčom, ktorí poťahom STIGA doteraz neverili.