Banda Allround ... rýchlosť ťa prekvapí

STIGA už dávnejšie avizovala úmysel oživiť niekdajšiu legendárnu značku BANDA. Tak sme sa toho dočkali, a čo iného mohlo prísť od Banda ako prvé ... samozrejme allroundové drevo Banda Allround. Ale keď čakáte pomalé drevo pre začiatočníkov, tak to budete naozaj prekvapení. Banda prišla aj s prekvapivo priaznivou cenou .... a keď som mal možnosť pozrieť drevo fyzicky ... no za tú cenu obrovské prekvapenie.

Banda_v_obale (Malé)

Naozaj pekné balenie. Krásne príjemná bledomodrá farba, kvalitná krabica, pekný dizajn. Po vybalení drevo je ešte zabalené v ochrannej fólii,takže čo sa týka prvého dojmu -  palec hore. Samotné drevo je skvelé spracované, materiálovo ale aj vzhľadovo.

 

Moje drevo má rovné držanie, váha dreva je pre mnohých ideálna 85,96g, aj keď ja osobne mám radšej vyššiu váhu tak okolo 88-92g. Ako každé drevo, aj pri tomto som zmeral pre seba frekvenciu, toto drevo malo 1333Hz, čo je rýchlejšie OFF- drevo. Ale mal som u seba ďalšie 2 kúsky tohto dreva s konkávnou rúčkou ... a frekvencia bola 1312  až 1389 Hz ... čo je naozaj OFF- až na hrane OFF

 

Zloženie dreva je klasická, typická pre STIGA alebo BANDA dreva, a to Ayous jadro, na tom zas Ayous a vrch je Limba. Ani toto drevo nie je iné. Ale musím podotknúť, že napriek tej cene je vidieť že spracovanie a kvalita materiálov je na vyššej úrovni ako u ktorýchkoľvek drahých driev. Držanie ako u verzie ST alej aj FL je naozaj dobré spracované, ale hlavne pohodlné na držanie.  Aj hrúbka čepele okolo 6,1mm nasvedčovala, že toto nebude také obyčajné ALLroundové drevo ako napovedá jeho názov.Na drevo som nalepil klasiku ... poťah STIGA DNA PRO H a na druhú stranu Dr. Neubaeur KILLER PRO

Banda_Allround_3 (Malé)


Ako som aj predpokladal, drevo nie je pomalé, je svižnejšie ako STIGA NOSTALGIC ALLROUND, s ktorým som dlho hral.
Drevo má príjemný stredne tvrdý feel, ale nie je vôbec tuhé, generuje stredný oblúk. Lepšie na ňom sedia stredne-tvrdé poťahy alebo mäkšie poťahy, ale ten pravý si vyberie každý hráč sám čo mu sadne. Drevo má veľmi dobrý cit, neuveriteľnú kontrolu. Je pružnejšie, takže tí čo majú radí taký typ dreva, určite sa nemusia báť si ho skúsiť.  Rýchlosť je príjemné OFF- drevo. Ale nebál by som sa ho odporučiť ani začínajúcim hráčom, lebo môžu s nim hrať naozaj dlho ako vďaka rýchlosti aj kontrole. A odporúčam ho aj hráčom ktorí hrajú s materiálom ako je sendvič alebo tráva.