Vyskúšaj drevo Truls Möregårdh

Vyskúšaj drevo Truls Möregårdh

Vyskúšaj aj ty drevo o ktorom sa teraz najviac rozpráva. Nezvyčajný tvar, vynikajúce herné vlastnosti ... neveríš, skús sám.
Drevo strieborného medailistu z Huston, zmluvný hráč STIGA, švédsky reprezentant Truls Möregårdh

Čítať ďalej
Stiga DNA PLATINUM - obrovský krok dopredu

Stiga DNA PLATINUM - obrovský krok dopredu

STIGA prekvapila, že necelé 2 roky po uvedení novinky a novej rady poťahov DNA už tento rok avizovala novinku a to radu DNA určenú hlavne pre profesionálov ... a to ako DNA PLATINUM. Už pri predstavení rady DNA bol vývoj rady Platinum v plnom prúde. Ale aj behom predaja DNA zbierala STIGA cenné informácie, aby rada PLATINUM bola ešte lepšia a ešte údernejšia. Pár mesiacov pred spustením oficiálne predstavila STIGA svojim predajcom poťah. Už vtedy naznačila, že tento poťah bude náročnejší na techniku a tým pádom predovšetkým určený pre podstatne skúsenejších hráčov

Čítať ďalej
Palatinus Virtuoso OFF-   prvé dojmy

Palatinus Virtuoso OFF- prvé dojmy

Čo vás prvé zaujme, je spracovanie dreva. Povrch je krásne vyhladený, zrejme aj prelakovaný (obr. Virtuoso2). No a čo sa rúčky týka, tak je tak vyhladená, že som bol presvedčený, že ak na nej pristane nejaká mucha, tak sa pošmykne a zlomí si nohu. ? Po chvíľke ťažkania v dlani som začal mať obavy, či vôbec tak hladkú rúčku dokážem udržať pri hre v ruke. Zdala sa mi až príliš šmykľavá, ale všetko nechám na test.

Ešte raz musím podčiarknuť, že povrchová úprava je nezvyklá, dokonca všetky hrany sú zabrúsené, takže nenájdete na dreve jednu ostrú hranu. Vrchná dýha pripomína naozaj staršie Stiga rakety. A to hlavne Stiga allround. Toto drevo mi je dôverne známe, pretože už mnoho rokov hrám so Stigou Allround CR, teda k nej budem prirovnávať herné vlastnosti Virtuosa.

Na druhý deň však radostné očakávania prerušila koronakríza a uzatvorenie telocvične.  Ďalšie štyri mesiace som sa do telocvične nedostal a len smutne obzeral dokonalé spracovanie dreva. A tak až nedávno som mal možnosť testovania.

Čítať ďalej
STIGA Inspira CCF - naozaj veľká inšpirácia

STIGA Inspira CCF - naozaj veľká inšpirácia

Po uvedení na trh špičkových driev ako boli Stiga Dynasty Carbon, Dynasty Carbon Xu Xin, Stiga Legacy Carbon a výročného dreva Stiga Clipper 40  prichádza STIGA s niečim novým, čo zatiaľ ešte ani nemala.  STIGA INSPIRA CCF  ... kde CCF je Close Core Fibre ... čiže karbón je umiestnený na jadrovej dyhe 

Čítať ďalej
Tibhar Evolution MX-D ... to proste musím vyskúšať

Tibhar Evolution MX-D ... to proste musím vyskúšať

Mal som dostať na test SUPER-NOVINKU od STIGA, ale tým, že "nechodí a stále nechodí" tak som musel niečo skúsiť.  
Bol som naladený na niečo nového, a tým, že som veľký priaznivec rady EVOLUTION od TIBHARU, voľba bola jasná a zobral som z predajne novinku od Tibharu poťah Evolution MX-D. O tomto poťahu je veľmi málo informácii, iba toľko, že výrobcovia chceli skombinovať silu a výbušnosť poťahu MX-P a rotáciu poťahu MX-S. To znie dobré lebo s MX-P som hral, MX-S som skúšal.

Od doby čo Stiga vydala novú radu DNA začal som hrať s tým poťahom, najprv DNA PRO M ... ale časom som potreboval viac sily tak som začal používať DNA PRO H, s ktorým hrám už vyše roka a presne s týmto poťahom budem porovnávať MX-D

Čítať ďalej
Banda Allround ... rýchlosť ťa prekvapí

Banda Allround ... rýchlosť ťa prekvapí

STIGA už dávnejšie avizovala úmysel oživiť niekdajšiu legendárnu značku BANDA. Tak sme sa toho dočkali, a čo iného mohlo prísť od Banda ako prvé ... samozrejme allroundové drevo Banda Allround. Ale keď čakáte pomalé drevo pre začiatočníkov, tak to budete naozaj prekvapení. Banda prišla aj s prekvapivo priaznivou cenou .... a keď som mal možnosť pozrieť drevo fyzicky ... no za tú cenu obrovské prekvapenie.

Čítať ďalej
Nittaku Premium - loptičky z MS Düsseldorf 2017

Nittaku Premium - loptičky z MS Düsseldorf 2017

Dostala sa mi do ruky taká pekná Nittaku sada, ktorá pozostáva z textilnej taštičky v červenej farbe s logom Nittaku, plastovým držiakom na 2 loptičky Nittaku a sada 3 loptičiek Nittaku Premium ***40+ na jednej strane z klasickou potlačou Nittaku loptičiek, ale na druhej nápis WTTC Düsseldorf 2017


Čítať ďalej
Starostlivosť o poťah – čistič – moje skúsenosti

Starostlivosť o poťah – čistič – moje skúsenosti

Toto porovnanie som robil ešte v roku 2019, tým, že stránka na ktorú som to dal už až tak nefunguje, rozhodol som to prepísať sem, nech to zostane. 

Rozhodol som sa prispieť s trochu netradičným testom a porovnaním. Som taký puntičkár, ktorý sa o poťahy stará, aby čo najdlhšie boli čo najkvalitnejšie hrateľné. Myslím, že iba základná starostlivosť dokáže predlžiť životnosť a hrateľnosť poťahu minimálne o 30-40%  ... keď tomu venuješ iba o trochu viac času a starostlivosti, tak aj o 50-70%. 

Tak som sa rozhodol vám priniesť svoj subjektívny pocit a skúsenosti s niektorými dostupnými a už bohužiaľ aj nedostupnými tzv. “čističmi” na stolný tenis. Viem, že veľa z vás má názor, že toto je chémia a nič iné ako čistá voda nie je lepšie … nikomu to neberiem … ale mne sa toto osvedčilo, poťahy vydržia dlho a keď ich posuniem ďalej, tak posúvam v TOP stave. A hneď začnem zostra, dám hneď svoj rebríček, ktorý potom aj odôvodním a napíšem svoje skúsenosti s jednotlivými čističmi.

Čítať ďalej
Aké lepidlo vybrať ?

Aké lepidlo vybrať ?

Často sa stáva, že človek nevie aký veľký objem lepidla si má zvoliť. Potom príde nepríjemné prekvapenie, keď pri ďalšom lepení človek zistí, že lepidlo stuhlo, tvoria sa hrudky a lepenie je veľmi obťažné a výsledok je často nevyhovujúci ( poťah zvlnený, vydutý, nerovný ). Bohužiaľ to nie je dôsledok nekvalitného lepidla ale jeho zostarnutia. Životnosť VOC FREE lepidla je približne 5-6 mesiacov. Dovtedy lepidlo je v dobrej kondícii a lepenie je kvalitné. Po pol roku začne rýchlo starnúť , začne hustnúť a hrudkovatieť. 

Z tohto dôvodu odporúčame radšej častejší nákup lepidla v menšom množstve - objeme, aby ste mali stále čerstvé lepidlo. Pre bežných hráčov pre 1-2 lepenia stačí úplne menšie 30-35ml vyhotovenie, alebo 50 ml vyhotovenie, tieto sú aj najpredávanejšie. 


Čítať ďalej
GEWO Dynatec ZV POWER - recenzia -postrehy zákazníka

GEWO Dynatec ZV POWER - recenzia -postrehy zákazníka

Náš milý zákazník nás pár mesiacov po núákupe prekvapil mailom, kde sa s nami podelil o skúsenosti so zakúpeným drevom GEWO Dynatec ZV. Omylom namiesto ZV dostal model ZV POWER, ktoré je ťažšie, má hrubšiu čepeľ  ... tak sme urgovali u dodávateľa výmenu ... ale pán nakoniec sa tak zžil z drevom, že od výmeny aj odstúpil ...

Čítať ďalej
Zobrazenie 1 až 10 z 22 (3 stránok)