STIGA Inspira CCF - naozaj veľká inšpirácia

STIGA Inspira CCF - naozaj veľká inšpirácia

Po uvedení na trh špičkových driev ako boli Stiga Dynasty Carbon, Dynasty Carbon Xu Xin, Stiga Legacy Carbon a výročného dreva Stiga Clipper 40  prichádza STIGA s niečim novým, čo zatiaľ ešte ani nemala.  STIGA INSPIRA CCF  ... kde CCF je Close Core Fibre ... čiže karbón je umiestnený na jadrovej dyhe, čo spôsobí jemnejší pocit a výrazne väčšiu kontrolu. Stiga nezverejnila zloženie, ale už keď som vybral drevo z krabice hneď som si všimol "šupinatú" štruktúru vrchnej dyhy ako je napríklad u Motýľa pri Viscarii.
Takže podľa mňa je zloženie vrchná dyha KOTO / Limba / Karbon / KIRI / Karbon / Limba / Koto ... no naozaj neobvyklé pre STIGA  ... ale podarené každopádne Drevo mám s konkávnou rúčkou, váha dreva je 85,78g. Ako pri ostatných drevách aj tu som si pre seba zmeral frekvenciu, vyšla mi hodnota 1494 Hz ... zaujímavé je, že rukou mi ich prešlo asi 10 kusov, ale rozdiel medzi jednotlivými drevami je minimálny. 


Drevo som mal už raz na test  ... vtedy som hral s pomalším drevom ... ale teraz som už cítil, že potrebujem zrýchleniePo mojej obvyklej kombinácii Nittaku SC-Z s poťahmi DNA PRO H v max hrúbke. 
V šuplíku som mal poťah DNA PLATINUM XH v hrúbke 2,3mm. 


Čo ma hneď nadchlo na dreve, pri prvom tréningu po určitom čase sú:

drevo má neuveriteľnú kontrolu
drevo naozaj rýchle 
je tvrdé aj tuhé 
... ale kontrola prevláda brutálne 


Drevo neuveriteľným spôsobom podporuje topsinovú hru. Je veľmi razantné, každý úder je istý. Aj v kombinácii s tak rýchlym poťahom ako je PLATINUM XH poskytuje drevo veľkú istotu aj vtedy, keď na daný úder nie som až tak dobre postavený, takže naozaj dosť odpúšťa.  Súper sa veľmi sťažoval, že im naozaj robí problém to, že lopta je stále späť na stole a veľmi rýchlo, čiže majú málo času reagovať a postaviť sa na ďalší úder. Ale musím priznať, že kombinácia s XH aj mne robila problém, lebo aj ja som robil veľa chýb.


Ale dostal som na test poťah STIGA DNA DRAGON GRIP... vyrába sa iba v hrúbke 2,3mm


Jedná sa o poťah, ktorý je naozaj tvrdý 55° ... a povrch je lepivý, podobné ako čínské poťahy.  NIkdy som neholdoval týmto poťahom ale dal som tomu šancu. 


Kombinácia INSPIRA CCF a poťah DNA DRAGON GRIP ma neuveriteľne prekvapila a po 2 tréningoch má totálne nadchla. DNA DRAGON GRIP je naozaj rýchlejší ako väčšina čínských poťahov, má vysoký oblúk a neuveriteľne ostré a jednoducho zahrateľné topspiny generuje. Samozrejme sa rýchlosť nedá porovnať s DNA PLATINUM XH ... ale zas rýchlosť dreva mi to maximálne kompenzuje.


Som nadšený z tejto kombinácie. A nevadí mi ani tvrdosť dreva, asi je to dané vrchnou dyhou KOTO, že necítim tento poťah, že by mal 55°