Nittaku Septear Feel Inner

Nittaku Septear Feel Inner

Zloženie tohto dreva bolo to čo ma zaujalo na prvý pohľad. KISO HINOKI a hneď 7x ... ty brďo ... a k tomu ešte 2 vrstvy FE-Carbónu, ktoré je umiestnené na 3 vrstvou  ... no toto musím vyskúšať. Nittaku avizuje, že je to Offenzivne drevo ... nedokážem predstaviť aké to môže byť ... mám skúsenosti s drevami, kde je KISO HINOKI vrchná dyha. Na tých drevách sa mi páči to, že perfektne sedia s tvrdými poťahmi, lebo pocitovo akoby zmäknú tie poťahy. Takže môj predpoklad bol podobný aj pri tomto dreve.


Keď mi prišlo to drevo, samozrejme hneď som videl prémiovú japonskú kvalitu. Nedá sa tomu nič vytknúť ... proste klasické Nittaku.. nič prehnaného ale keď zoberieš drevo do ruky, tak naozaj kvalita. Mám rád rovné držanie, takže aj toto drevo je s rovnou rúčkou. Váha dreva je 81.4g šírka čepele je 5,6mm. Samozrejme som zmeral aj frekvenciu dreva, 1242 Hz .. čo je rýchlejšie ALL+ drevo, na hrane OFF-  ... čo má totálne zarazilo, lebo Stiga Nostalgic Allround od ktorého som chcel "podstatne" rýchlejšie drevo má frekvenciu 1218 Hz .. no uvidíme


Na drevo som nalepil úplne nové poťahy STIGA DNA PRO H, predpokladal som, že by mali pocitovo trochu zmäknúť a sendvič. Lepím to lepidlom OSP FLEX. DNA lepím 3 vrstvy poťah a 2 vrstvy drevo, sendvič 1+1 poctivá vrstva.


HRA:

už pri prvom kontakte s loptičkou cítim, že môj predpoklad je správny. DNA PRO H naozaj pocitovo zmäkol, ale tá tvrdosť možno aj kvôli FE-carbónu je cítiť, Pocit skvelý. Prvé čo som si všimol je neuveriteľná kontrola tohto dreva, a to ako podporuje rotáciu ... neskutočné. Drevo je tvrdšie ale nie je tuhé, je tam cítiť peknú odozvu do ruky, jemné vibrácie. Oblúk je stredne vysoký. Krátka hra, presnosť a podpora rotácie je silná stránka tohto dreva. Podľa frekvencie by mala byť rýchlosť dreva ALL+  ... ale je to čisté OFF- drevo, Nie je rýchle, ale má taký príjemný katapult, takže keď do neho zatlačíš, prejaví sa ten karbón a sila a rýchlosť. Naozaj dosť podstatne.
 

LINK NA PRODUKT NAJDETE TU