GEWO Dynatec ZV POWER - recenzia -postrehy zákazníka

GEWO Dynatec ZV POWER - recenzia -postrehy zákazníka

Pri prezeraní, skúmaní katalógu GEWO som narazil na toto zaujímavé nevšedné drevo. Veľmi zaujímavý je popis. Drevo bez vibrácii? A medzi drevami GEWO najvyššia kontrola (100+)? Hmmm ... aké môže byť?


Moja zvedavosť ma priviedla tam, že asi po pol roku „okukávania“ som toto drevo aj objednal s konkávnou rúčkou.


Balenie GEWO veľmi nekomplikovalo, recyklovaný kartón, z recyklovaného papiera. Žiadne zbytočné ozdoby, žiadne plasty ... iba obyčajný ekologický kartón.
Vzhľad dreva je pekný. Držanie aj keď GEWO píše 35mm mi nepríde vôbec hrubé ( a to nemám veľké ruky ). Držanie sa trochu šmýka,  nedrží tak dobre ako moje staré drevo.


Drevo bolo zo začiatku trocha divné - iné,  cítil som ho trochu tuhým, vlastne som necítil ani prednosti mäkkého vŕšku poťahu GEWO Nexxus, ktoré poznám z môjho dreva MaLin Carbon.  Dokonca 2x sa mi poťah odlepil od dreva na niektorých miestach ( na druhom dreve mi stačila iba jedná vrstva lepidla). Trochu som bol aj sklamaný, ale dal som drevu ešte šancu. A myslím, že som urobil dobre.

Odvtedy som lepil 3 – 4x, teraz už je lep stabilný a aj pružnosť poťahu narástla.


Váha  - na to, že sa nejedná o ľahké drevo (96g) – váha nie je cítiť, má výborné rozloženie váhy, vyváženie je do hlavy, ale nie tak prehnane. Zbytočné vibrácie ? Tie naozaj nie sú. Človek udrie a cíti iba loptičku, je pravda že nie taký pocit ako obvyklý s 40 ročným drevom, ale naozaj dobre citeľný ( na porovnanie som si vypýtal počas tréningu karbónové drevo protihráča, aby som cítil rozdiel vo vibráciách. Ufff ! Cítil som. Tak karbónové drevo vibrovalo ... nebol to dobrý pocit? Môj starý Ma Lin Carbon tiež vibruje, ale tento karbónový kus ešte viac)

Hra

V blízkosti stola údery a rýchlosť je naozaj veľmi dobre kontrolovateľné, dá sa s nim naozaj dobre a presne hrať nad stolom.

V strednej vzdialenosti sa tiež dá dosiahnuť dostatočná rýchlosť, rýchlosť a kontrola tu tiež funguje dobre: pri pomalšom pohybe, nižšia rýchlosť, silnejší a väčší švih – rýchlejší pohyb lopty ( s drevom MaLin Carbon pomalší pohyb som vedel ťažko zahrať)

Pri väčšej vzdialenosti ( 3-4m ) za stolom, je potreba silnejších úderov, aby loptička išla do potrebnej vzdialenosti, ale po dopade už necítim pohyb lopty dostatočne rýchlym, aby spôsobil problém súperovi.

Drevo je ideálne pre hru pri stole a strednej vzdialenosti


Loptička tak dlho sa zdrží na dreve, kým to hráč chce, takže s dobre vykonaným pohybom ide loptička tam, kam hráč praje a chce. Pri neveľmi silných topspinoch blok niekedy končí v sieti, preto musím do toho trochu udrieť ( s Ma Lin Carbonom som taký problém nemal), ale zas pri silných topspinoch sú bloky ľahko hrateľné a veľmi presne umiestnené.

Od zakúpenia s týmto drevom hrám 2 mesiace, týždenne 2-3 tréningy. Aj rúčka už sa nešmýka. Tuhosť už nie je citeľná.

Ten kto túži po nevšednom dreve, s ktorým sú presne hrateľné všetky údery, dobrá rýchlosť, smer, neuveriteľná kontrola ... a stále tam je rezerva pre rýchlosť, tak pre toho je to ideálna voľba.