Péter Ingemar - STIGA Infinity VPS - moje skúsenosti

Péter Ingemar - STIGA Infinity VPS - moje skúsenosti


Drevo Stiga Infinity VPS V je ofenzívne 5-vrstvové drevo. Technológia VPS (Veneer Precision System) stojí na dvoch ručne vybraných stredných dyhách. Tie prechádzajú unikátnym a presným procesom otepľovania a chladenia s dôkladne nameraným časom a teplotou.  Rúčka je kvalitne opracovaná s veľmi príjemným držaním. Príjemným prekvapením je váha 85 gramov, keďže drevá Stiga zvyknú byť o čosi ťažšie. Vrchná vrstva dreva je tvrdá vďaka technológii Diamond touch, ktorá  dodáva drevu väčší cit. Nie je nutné používať prehnanú silu, aby sme dosiahli žiadaný rýchlostný efekt dreva. Aj pri slabších a jemnejších úderoch loptička letí do zadnej časti stola, čo v hre spôsobí súperovi problém. Uvedené drevo sa vyznačuje aj vysokou kontrolou pri úderoch.


Pri topspinových úderoch má loptička veľkú rotáciu. Vzhľadom na rýchlosť dreva, bola prekvapujúca vynikajúca kontrola pri blokovaní (defenzívnej hre). Drevo krásne loptičku tlmí a aj pri topspinovej hre súpera (aj pri väčšej rotácii), lietali loptičky do požadovaných priestorov stola.


Pri kontratopspinových výmenách a pri preberaní útoku, robí drevo presne to, čo má. Keďže je drevo tvrdšie, pri preberaní útoku neodlietavajú lopty za stôl, ako pri mäkších a rýchlejších drevách. Tam v spojení s mäkším poťahom nastáva tzv. „katapult efekt“, kde úder je len ťažko kontrolovateľný pre amatérskych a poloprofesionálných hráčov.


Stabilita dreva sa osvedčila aj pri krátkej hre a otváraní hry flipom - z BH tzv. „banánom“, kedy dokázalo loptičke udeliť veľkú rotáciu.


Vybraný typ rakety som skúšal s tvrdými poťahmi, pričom mne osobne táto kombinácia nesedela. Z tohto dôvodu by som preferoval kombináciu tvrdšieho a mäkšieho poťahu. Dosiahnete väčší cit a na pocit drevo trošku “zmäkne”.


Pri kvalite tohto dreva sa mi zdá cena ešte nízka. Bez akéhokoľvek ohľadu ho úprimne odporúčam.